איך לטפל בהתקף חרדה ב-3 דקות

חרדה הפכה להיות אחד הגורמים הנפוצים והמשפיעים ביותר על איכות החיים בדורינו. על פי הסטטיסטיקה, 25% מהאוכלוסייה סובלים מחרדות – אחוז עצום לכל הדעות. בעוד שכיום קיימים פתרונות טכנולוגיים אפקטיביים ביותר ומוכחים מחקרית, רוב הציבור אינו מכיר אותם ונאלץ להשתמש בפתרונות תרופתיים יקרים בעלי תופעות לוואי לא מבוטלות ונזקים אפשריים בטווח הארוך. הגיע הזמן לחשוף את הציבור לפתרון שיכול להקל מיידית על התקף חרדה, להפחית תדירות ועוצמת ההתקפים – והכל ללא תופעות לוואי ובעלות משתלמת.

אז מהו אותו פתרון טכנולוגי ואיך הוא יכול לעזור להפסיק התקף חרדה בתוך 3 דקות של שימוש?

מדובר במכשיר קטן, בגודל של משאף, פרי פיתוח ישראלי שנקרא "קלמיגו". את המכשיר פיתחה מהנדסת מבריקה בשם עדי וולך שעצמה סבלה מהתקפי חרדה תקופים. אחרי אחד מאותם התקפים החליטה עדי שהגיע הזמן לבנות מכשיר שיספק פתרון להתקפי חרדה ויקנה למשתמשים את היכולת להחזיר את השליטה לעצמם. אחרי סיום שלב הפיתוח, המכשיר עבר סדרה של ניסויים שהפתיעו לטובה את החוקרים. באותם ניסויים שנערכו עם יוצאי צה"ל הסובלים מפוסט-טראומה קשה ועם סטודנטים ההנתונים לחרדת בחינות – המכשיר הוכיח את עצמו כאפקטיבי  בהפחתת חרדה ואפילו בהפחתת פוסט טראומה תוך שבועיים בלבד של שימוש. כיום המכשיר משווק בארה"ב וגורף מחמאות מלקוחות מרוצים ומאנשי מקצוע שקיבלו לידם כלי המאפשר לעזור למטופלים שלהם באופן יעיל. כמו כן, הוא מוכר בארה״ב ע״י ה VA שהינו המחלקה בממשלת ארה״ב שאחראית על יוצאי הצבא האמריקאים, ויוצאי הצבא שם זכאים לקבל אותו במימון מלא מהקליניקות.

אז איך עובד קלמיגו ומה סוד האפקטיביות שלו?

המכשיר עובד באמצעות הפעלת מספר עקרונות שידועים כאפקטיביים להפחתת סטרס וחרדה – כולם מתורגמים לטכנולוגיה חכמה המשולבת במכשיר.
  1. ויסות הנשימה. למעשה, המכשיר בנוי כסוג של מנשף עם פיה שהמשתמש נושף לתוכה דרך הפה ושואף דרך האף. במכשיר קיימת תוכנה חכמה שלומדת את דפוס הנשימה של המשתמש ומכוונת אותו להאריך את אורך הנשיפות שלו באופן אופטימלי. כאשר הנשיפה מתארכת, תוך זמן קצר מגיעה הקלה.
  2. ויסות חושי. מי שחווה פעם התקף חרדה וביקש עצה מאנשי מקצוע כבר גילה שההמלצה היא מיד לגרות את החושים על מנת להסיח את הדעת ולעבור מהצפה לרגיעה. שיטה זו מכונה ״גראונדינג״ וקלמיגו מפעיל גם עקרון זה. יש בו נוריות קטנות שבאמצעותן הוא מכוון את המשתמש לדפוס נשימה נכון ואלו מפעילות את חוש הראיה. למכשיר גם ריחניות מיוחדות עם אפשרות בחירה בין שלוש ריחות שונים, ואלו מפעילות את חוש הריח. רטט ומרקם מיוחד של גוף המכשיר מפעילים את חוש המגע. גירוי של מגוון החושים עוזר לווסת אותם, להסיח את הדעת מההתקף עצמו ולהרגע.
  3. שליטה. היות והתקפי חרדה מגיעים לרוב באופן פתאומי, הפחד מההתקף הבא הופכת גם את התקופה שבין ההתקפים למתוחה. למעשה הפחד מההתקף לעיתים חמור לא פחות מההתקף עצמו. עם קיומו של מכשיר קלמיגו בזמינות מיידית למשתמש, הפחד הולך ופוחת ואף מתבטל, ״החרדה מהחרדה״ פוחתת משמעותית ואיתה גם תדירות ועוצמת ההתקפים פוחתת.

איך משתמשים במכשיר ואיך הוא עוזר לטפל בהתקף חרדה?

למעשה, ניתן להשתמש במכשיר הן כעזרה SOS בזמן התקף חרדה והן לטיפול מונע. בזמן התקף, פשוט שולפים את המכשיר, לוחצים על כפתור הפעלה, מצמידים לפה ומתחילים לנשום לפי ההנחיה של המכשיר. ההנחיה מתבצעת באמצעות נוריות קטנות ורטט שמאותתים מתי לשאוף ומתי לנשוף ואט אט עוזרות להאריך את משך הנשיפה ולהסדיר את הנשימה. על ידי נשימה בצורה כזאת – נשימה מבוקרת לתוך המכשיר במשך כ-3 דקות – התקף החרדה חולף. מומלץ להשתמש במכשיר לא רק בעת התקף, אלא באופן מניעתי. שימוש במכשיר 3 פעמים ביום במשך 3 דקות בלבד בכל פעם הוכח כיעיל בהפחתת חרדה ובשיפור איכות החיים.

האם מתמכרים למכשיר?

למכשיר אין כל תופעות לוואי. הוא מבוסס על הסדרת הנשימה ולכן אין מניעה להאריך את זמן שימוש במכשיר מעבר למה שהמלצנו כאן. מאידך, אין כל סכנה להתמכר למכשיר. אחרי תקופה של שימוש עקבי במכשיר, התקפי החרדה הופכים לרדודים ונדירים יותר ולכן תחושת השליטה העצמית מתגברת, גם בזמן שלא משתמשים במכשיר.

לסיכום:

בעוד שתופעת החרדה היא חוויה לא נעימה כלל, כיום כבר קיים פתרון שיכול להקל על המשתמש ואף להפוך את הבעיה לנחלת העבר. מאחלים לכם בריאות טובה ואיכות חיים מיטבית.
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.