מהי נוירלגיה פודנדלית ואיך מטפלים בה

שילוב של טכנולוגיית לייזר טיפולי וטיפול כירופרקט בנוירלגיה פודנדלית

תיאור מקרה, נכתב על ידי ד"ר בריאן פיטספטריק, ארה"ב

תורגם והונגש על ידי מ.ד.ס פארם בע"מ

המטופל התלונן על כאבי גב תחתון המקרינים למפשעה ואיזור האשכים.

הביטוי הקלאסי של נוירלגיה פודנדלית הוא תחושת שריפה, מחיצה, דקירה או צריבה באיזור האגן התחתון ואיברי המין. אנשים שסובלים מתופעה זו לרוב חשים אי נוחות בעת ישיבה, לבישת ביגוד צמוד, בעת קיום יחסי מין וצורך מוגבר במתן שתן.

תופעת הנוירלגיה פודנדלית פוגעת בכ- 1% מהאוכלוסייה ויותר בנשים מאשר בגברים. טיפול בתופעה זו לרוב כולל תרופות משככות כאבים, פיזיותרפיה ולעיתים אף ניתוח.

המטרה:

שילוב טכנולוגיית לייזר טיפולי וטיפול כירופרקטי שכבר הניבו תוצאות מספקות בטיפול בתופעות נוירולוגיות דומות באיזורים אחרים בגוף. הפעם, שילוב זה נוסה גם על טיפול בתופעת נוירלגיה פודנדלית.

פרופיל המטופל:

גבר בן 58, ביקר בקליניקה בגלל כאב בגב תחתון המקרין באופן דו צדדי למפשעה ואיזור האשכים. לדברי המטופל, הכאב התחיל כשישה חודשים קודם לכן. הוא תיאר את הכאב כתחושת צריבה ודירג את עוצמת הכאב כ-5 מתוך 10.

הוא גם ציין שהכאב גובר בזמן ישיבה. המטופל ציין שביצע את כל בדיקות הדם שחזרו תקינות ולא העידו על בעיה כלשהי.

הערכה טיפולית:

תשאול נוסף חשף שהתלונה המרכזית של המטופל נמצאת באיזור האגן התחתון. לא נצפתה נפיחות או דלקתיות על פני השטח.

טיפול:

תכנית הטיפול כללה מפגשים בתדירות של שלוש פעמים בשבוע במשך שבועיים ובהמשך פעם נוספת.

כל טיפול כלל שילוב של טכניקות כירופרקטיות עם לייזר טיפולי:

תוצאות:

המטופל עבר את הטיפולים בהצלחה, ללא אירועים חריגים במפגשים. החמרה חלה בין מפגש ארבע לחמש, לאחר ששב להרגלו – הרמת משקולות. במפגש שביעי המטופל ציין כי "הלחץ בגב תחתון והתחושת הלא נוחה במפשעה פחתו משמעותית". הוא דיווח שבשלב זה מסוגל לנהוג כשעתיים ללא תחושת אי נעימות.

להלן טבלה המתארת את השתנות רמת הכאב כפי שתוארה על ידי המטופל:

מסקנה:


ממצאי המקרה תואמים מקרים אחרים שטופלו על ידי שילוב של כלי כירופרקטיקה ולייזר טיפולי. בתחילת הטיפול היתה סיבה טובה להתחיל במינון גבוה של לייזר כדי לטפל בכאב האקוטי ממנו סבל המטופל. לאחר הפחתת הכאב, המשך הטיפול בלייזר נועד בעיקר לעידוד ריפוי רקמת העצב הפגועה. ואכן התוצאה הייתה היעלמות הסימפטומים וחזרה לשגרת הפעילות הרגילה.

ניתן להשיג לייזר טיפולי מסוג I-CURE LASER על ידי לחיצה כאן.

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.