רימון- אמצעי פלאי לויסות לחץ הדם

* מאמר זה אינו מהווה תחליף להיוועצות עם הרופא המטפל

האם מיץ רימונים מסייע באיזון לחץ הדם?

בתקופת המקרא הרימון נחשב בתרבויות רבות לפרי קדוש, סמל הפוריות והבריאות, ואף בעל סגולה לשגשוג. במהלך הדורות הוא נסחר במחירים גבוהים מאוד בזכות ייחוס תכונות ריפוי פלאיות.

כיום, גם מחקרים מודרניים מגלים לנו את ההשפעה המופלאה של הפרי על הורדת לחץ הדם במידה המשתווה לתרופות מבוססות על מעכבי ACE הנהוגים כיום כטיפול תרופתי ביתר לחץ דם, רק שלפרי אין את תופעות הלוואי הבלתי רצויות שיש לתרופות.

מיצים לרוב נתפסים כדבר בריא אך על מנת להנות מהסגולות שלהם יש לשתות כמויות מאוד גדולות מהם. לא כך הדבר ברימון. למיץ הרימונים, אפילו בכמויות קטנות יש השפעה כבירה. נמצא שהמיץ מווסת את  לחץ הדם והכולסטרול, מפחית את הפלאק בעורקים ומפחית את הסיכון למחלות לב.

מיץ רימונים הוא גם חומר אנטי דלקתי ונוגד חימצון המגן על מערכת הדם ומפחית סיכון להתקף לב ושבץ מוחי.

מיץ הרימונים נחקר מחקרית

 

מחקר שבוצע לאחרונה הראה שצריכת כוס אחת ביום של מיץ רימונים משפרת את זרימת הדם, מפחיתה כולסטרול ומנקה פלאק מהעורקים. על פי המחקר, מה שמאפשר למיץ המופלא להשפיע בצורה כזו זה היכולת שלו לבצע את אותה פעולה כמו תרופות המבוססות על נוגדי ACE המרחיבות את כלי הדם.

נוגדי ACE מאפשרים לעוקרים להרפות, להיפתח ולכן לחץ הדם יורד וחמצן בכמות גבוהה יותר מצליח להגיע ללב ולרקמות.

מחקר קליני בוצע על עשרה מטופלים הסובלים מלחץ דם גבוה וקיבלו 50 מ"ל מיץ רימונים מידי יום. 7 מתוכם חוו ירידה של 36% בממוצע בפעילות אנזימי ACE וירידה של 5% בממוצע בלחץ הדם הסיסטולי (הגבוה).

כיצד עליכם לשתות מיץ רימונים?

הדרך המומלצת ביותר היא לסחוט מיץ רימונים טרי בבית. זה הרבה יותר פשוט ממה שנדמה, גם אם אין לכם מסחטה חשמלית. פשוט חוצים את הרימון לשניים ובעזרת סכין מפעילים לחץ על החלק הפנימי עד שהמיץ נוזל לתוך כלי איסוף. אם יש לכם מסחטה ידנית או חשמלית- הסחיטה קלה ופשוטה אף יותר.

אם בכל זאת לא בא לכם להתעסק עם סחיטה, אפשר לקנות מיץ רימונים טבעי- רק שבמקרה כזה חשוב לודא שמדובר במיץ רימונים 100% טבעי וללא תוספות של מיצים אחרים. בסופרים, המיץ הזה ממוקם במקררים. ניתן להוסיף קרח ונענע ולאמץ זאת כשגרה יומית.

חשוב להיזהר

קיימת גישה רפואית שאומרת שמי שנוטל תרופות להורדת לחץ הדם, לא רצוי לערבב אותם עם מיץ רימונים. לכן, אם הינכם נוטלים תרופות כאלה, אנא היוועצו עם הרופא המטפל.

ביופידבק להפחתת לחץ דם, שיפור איכות השינה והפחתת סטרס

אמצעי נוסף לויסות לחץ הדם באמצעי טבעי לחלוטין הוא מכשיר הרספירייט שלא מפסיק לקבל תשבחות ממיטב הקרדיולוגים בארה"ב כזה שנים רבות.

הרספירייט הוא ביופידבק, כלומר מתאים את עצמו למשתמש ולנתוני הבריאות שלו באופן מלא.

הוא מבוסס על נשימה וגלי קול ולכן אין לו כל תופעות לוואי. הוא מתאים לכל גיל ובכל מצב רפואי ורבים משתמשים בו כאמצעי נוסף לתרופות לחץ דם כדי להפחית מינונים, להפחית סטרס ולשפר את איכות השינה.

למיץ הרימון סגולות רבות, אך לעיתים זהו לא מספיק, וצריך טיפולים אסתטים על מנת להגיע למראה שתמיד רציתם בכל גיל.

אולי יעניין אותך גם להקשיב להרצאה "טיפול בלחץ דם ללא תרופות"

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.