4 דברים שחשוב לדעת כשבוחרים מכשיר לייזר לטיפול עצמי בכאב

4 דברים שחשוב לדעת כשבוחרים מכשיר לייזר לטיפול עצמי בכאב

מכשירי הלייזר השונים הפכו בשנים האחרונות לפופולריים מאוד ויותר ויותר אנשים פונים לטפל בכאבים אורתופדיים באמצעות מכשירים אלה. 
הסיבה ברורה: אנשים מבקשים להימנע מניתוחים הכרוכים, בסיבוכים אפשריים ושיקום ארוך וגם מעוניינים להימנע מנטילת תרופות באופן קבוע- דבר שעלול ובמקרים רבים אכן גורר תגובות בין תרופתיות ותופעות לוואי.

ואכן, אנשים רבים מדווחים על שיפור משמעותי במצבם עד לכדי פתרון מלא לכאבים, בעוד שאחרים מדווחים שלא חל שינוי במצבם או שחל שינוי זעיר. ההבדל נובע מעצם הבחירה במכשיר הלייזר ובמאמר זה נסקור את ההבדלים ומה חשוב לבדוק כשבוחרים לפתור את הכאבים באמצעות מכשיר לייזר. כמו כן ישנן לא מעט מרפאות כאב אשר משתמשות במכשירי לייזר כאלה אצלן בקליניקות.

1. כדאי לבדוק כמה אנרגיות טיפול נמצאות במכשיר.

ישנם מכשירים בהם נמצאת רק אנרגיית טיפול אחת- כלומר הלייזר עצמו, בעוד שבמכשירים אחרים קיימות עד ארבע אנרגיות טיפול שונות, כלומר, בנוסף לקרן לייזר קיים גם אור אדום, גם אינפרה אדום ושדה אלקטרו- מגנטי. ההשפעה של שילוב סוגי האנרגיה השונים היא בכך שככל שיש יותר סוגים של אנרגיה- כך המכשיר מצליח לחדור לעומק רקמה עבה יותר.
לדוגמא: אם קיים כאב באצבעות כף היד- מספיק רק קרן לייזר כדי לטפל בכאב אך אם הכאב הוא בברך, גב או באגן, שם הרקמה עמוקה יותר- הסיכוי שעל ידי קרן לייזר בלבד הבעיה תיפתר- נמוך מאוד ובהחלט יש ערך מוסף למכשיר המכיל מספר צורות אנרגיה.

2. עוצמת הטיפול מתכווננת (ידנית או אוטומטית).

כדאי מאוד לבדוק אם המכשיר אותו אתם עתידים לרכוש ישנם מספר רמות של עוצמה שניתן להתאים למצבכם. אם התשובה היא לא, עדיף לבחור מכשיר שכן ניתן לכיוונון. זאת מכיוון שללא כיוונון המכשיר פועל על ברירת מחדל שלא תמיד מתאימה לאיזור הטיפול או למצב הדלקת.

3. תו תקן של FDA.

לייזר זו טכנולוגיה יעילה מאוד אך כמו כל כלי בעל השפעה- חשוב שיבחן בצורה מדוקדקת כדי לודא יעילות ובטיחות. על כן, חשוב לרכוש מכשיר בעל תו תקן של FDA (רשות המזון והתרופות האמריקאי) המחמיר. על מנת לקבל את אישור ה-FDA, המכשיר עובר שורה של בדיקות קפדניות ורק אם הוא עומד בכל הקרטריונים- מתקבל תו התקן.

4. שירות והדרכה.

לרוב, מכשירי הלייזר הביתיים קלים מאוד לתפעול. עם זאת, חשוב להבין איך להפעיל אותם נכון כדי שלא תבזבזו זמן יקר על טיפול עצמי ותמשיכו לסבול מכאבים רק בגלל שהפעלתם את המכשיר לא נכון. חשוב לאחר רכישה לקבל הדרכה על השימוש המיטבי עבורכם, לצורך הספציפי שלכם. לכן חשוב לודא שהמקום ממנו תקנו את המכשיר יכול לספק את ההדרכה המתאימה.

מכשיר מעולה שעומד בכל ארבעת הקרטריונים הוא מכשיר לייזר שנקרא

I-Cure Laser

החברה שמייבאת אותו ארצה בוחרת להשקיע יותר בהדרכה ושירות ופחות בפרסום ולכן הוא פחות מוכר ממכשירים אחרים אך, כאמור, עומד בכל הקרטריונים החשובים.

הוא מיוצר על ידי חברת MultiRadience האמריקאית ולכן איכותו הבלתי מתפשרת. החברה המשווקת אותו בארץ היא מ.ד.ס פארם, בעלת מרכז הדרכה ושירות מעולה שמסייע ללקוחות בכל שאלה.
ניתן לקבל מידע נוסף על ידי לחיצה כאן.
בהצלחה ובריאות איתנה.

והנה סרטון שיכול לשפוך קצת אור על סוגיית הלייזרים כאמצעי לטיפול בכאבים:

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.