שיכוך כאבים והאצת השיקום אחרי ניתוח במיניסקוס

מיניסקוס הוא רקמת סחוס שנמצאת בפנים מפרק הברך ונועדה לבלום זעזועים בברך עצמה ובעמוד השדרה. לעיתים, עם הגיל או בעקבות עומסים כבדים או תנועות חדות- נוצר מה שנקרא "קרע במיניסקוס" שפעמים רבות מסתיים בניתוח.

בעולם הכירורגיה- ניתוח זה נחשב לניתוח קל ולא מסוכן. אך מי שחווה ניתוח כזה יודע שההחלמה ממנו כרוכה בכאבים ובזמן החלמה ממושך עד לחזרה מלאה לשגרה.

אז מה אפשר לעשות כדי לשכך את הכאבים בתהליך ההחלמה ולהאיץ את ההחלמה כדי לחזור לשגרה כמה שיותר מהר?

 

פיזיותרפיה

פיזיותרפיה היא שלב חשוב בשיקום ומומלץ להתחיל כבר כיומיים אחרי הניתוח כדי לחזור ולהפעיל את הברך. התאמת תכנית האימונים מתבצעת על ידי הפיזיותרפיסט לפי הנחיות הרופא המנתח.

עם זאת, לרוב, ביקור במכון הפיזיותרפיה יקרה בין פעם לפעמיים בשבוע, כשבין הביקורים ישנם אמצעים נוספים שיכולים לתרום רבות בשיקום תוך שיכוך הכאבים.

למשל, טכנולוגיות כמו אולטרסאונד נמוך עוצמה או לייזר רך הוכחו מחקרית כיעילות בהאצת שיקום הרקמות. במאמר זה נזכיר שני מכשירים ביתיים שמסייעים לעבור את התקופה שאחרי הניתוח בקלות ולקצר את השיקום.

אולטרסאונד נמוך עוצמה- סוניק סטים

פעולת הריפוי של הסוניק סטים מתבצעת באמצעות 3 פעולות:

  1. ויברציות במהירות גבוהה מאוד יוצרות אפקט של עיסוי בעור וברקמות העמוקות להפחתת מתח והקלת כאב. אפקט זה מזרז ריפוי.
  2. חום נוצר ברקמה כתוצאה מאפקט החיכוך המהיר בתוך הרקמה כתוצאה מפעילות גלי האולטרה-סאונד. חום זה מספק אנרגיה לתאים, ומזרז חילוף חומרים.
  3. אפקט קוויטציה– גלי האולטרה-סאונד גורמים ליצירת בועיות גז בנוזלים שברקמות.
    הבועיות עוברות תהליך של הרחבה וכיווץ עד להיעלמותן. תהליך הכיווץ גורם לתזוזה מכנית של סביבת הבועית. בנוסף, התנאים הכימיים בתוף הבועית מאפשרים תנאי חמצון של תוצרי פירוק תאיים, ובכך מסייעים לפינוי פסולת דלקתית

 

נוסף על פעולת הריפוי, במכשיר זה קיימת גם טכנולוגיית טנס (TENS) שמשככת את הכאבים. טכנולוגיה זו משחררת זרם חשמלי עדין לעור שמתחרה עם אות הכאב ולמעשה בכך משכך אותו. הטנס גם משמש לעידוד ייצור אנדורפינים בגוף- משככי כאבים טבעיים של הגוף.

.

I-Cure Laser

אמנם שמו של המכשיר מרמז שמדובר בלייזר, בפועל, נוסף על טכנולוגיית הלייזר- במכשיר זה (בניגוד למכשירי לייזר אחרים) נמצאות 4 טכנולוגיות שונות. השילוב ביניהן יוצר תוצאות מדהימות גם בשיקום אחרי ניתוחים וגם, לעיתים, במניעתם.

מעל 2000 מחקרים נעשו בעשורים האחרונים ומוכיחים את השפעתו של הלייזר הרך על ריפוי רקמות. הריפוי מתבצע באמצעות אור: העברת חלקיקי אור, הביו פוטונים אל תוך הרקמות והתאים. אלה גורמים לתהליכים כימיים בגוף היוצרים חלוקה טובה יותר של התאים ולהתחדשותם.
הטיפול בלייזר גורם להפרשת הורמונים, ליצירת כל סוגי התאים, כגון: תאי סחוס, תאי עצם, תאי שריר, תאי גיד, וכו’, לזרימת דם משופרת, לחיזוק המערכת החיסונית ולספיגת סידן יעילה בתאים.

בנוסף ללייזר, מכשיר זה עושה שימוש בשלוש טכנולוגיות נוספות: אור אדום, אינפרה אדום ושדה מגנטי סטטי- כשכל טכנולוגיה כזאת היא אמצעי ריפוי כשלעצמו ויחד הם יוצרים אפקט מדהים להאצת שיקום אחרי ניתוח.

 

למען הגילוי הנאות נציין שמכשירים אלה מצויינים לא רק לשיקום אחרי ניתוח, אלא לטיפול בדלקות ובכאבים אורטופדיים- בכל מצב. פעמים רבות ניתן אף למנוע ניתוחים ופעולות פולשניות באמצעות שימוש עקבי במכשירים הללו. ולכן, מומלץ להצטייד במכשיר כזה שתמיד יעמוד לרשותכם, למקרה הצורך.

 

לסיכום, נאחל לכם בריאות טובה ואיתנה. לייעוץ על סוג המכשיר המתאים לכם התקשרו למוקד הייעוץ של בריאות אונליין (מבית מ.ד.ס פארם), שם ישמחו לסייע ולענות על כל שאלה: 09-3819999

 

 

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.