לנשום לתוך החרדה ולנצח

הפרויקט לעידוד טיפול לא תרופתי בחרדה בקרב צעירים, בני ובנות נוער לזכרה של גרינברג הילה ז״ל שהתמודדה במשך 19 שנים בחרדה עד שיום אחד הלכה לישון ולא התעוררה והיא רק בת 34


אני מאמין

רבים מבני נוער ואנשים צעירים בתחילת חייהם העצמאיים  וכן אנשים בתקופות משבר, עלולים לחוות חרדה.

הדרך המוסדית לטפל בחרדה היא ברוב המקרים באמצעות תרופות פסיכיאטריות, שיכולות להיות להן תופעות לוואי, אפקט של התמכרות ובחלק ניכר מהמקרים ירידה משמעותית בתפקוד עד כדי הפיכת נטל על החברה על המדינה ובעיקר על המשפחה.

בחלק מהמקרים  נסללת דרך לחיים תלותיים אומנם ללא חרדה או בהפחתה משמעותית של תסמיני החרדה אך באיכות חיים ירודה שמשפיעה על המטופל עצמו ולא פחות על המשפחה שלו. כשהמטופל מגיע למצב זה בדרך כלל לא יכול להשתכר בעצמו ותלוי כלכלית במדינה ובסל שיקום .

רגע לפני המעבר למסלול זה, שווה להשקיע באותם צעירים ובני נוער ולתת להם אלטרנטיבה אחרת שמרגיעה אותם , מעצימה את הביטחון העצמי שלהם ומספקת להם סביבה מעוררת השראה ותומכת. בחלק מהמקרים רצוי שלא תהיה במסגרת המשפחה אלא במסגרת אשפוזית שתאפשר למטופל דרך לשקם את המצב הנפשי שלו ללא תלות בכימיה לכל ימי חייו.

פרויקט "הילה לחיים" מעודד מציאת פתרונות טכנולוגיים , שנחקרו מדעית, שיסייעו בטיפול ומניעת חרדה. פתרונות אלו אינם מחליפים את הטיפולים  האנרגטיים , הנפשיים והגופניים הקיימים, אלא נותנים למטפלים כלים נוספים בעיקר לטיפול sos  בהתקפי חרדה ולטיפול מניעתי של התקפי חרדה עתידיים .אנו מאמינים כי אלטרנטיבות אלו צריכות להיות זמינות לציבור הרחב, כדי שישקול טיפול אחר לפני שהוא נכנס למעגל הטיפול הפסיכיאטרי.

פרויקט "הילה לחיים" מאמין שאלטרנטיבה ללא תרופות, צריכה להיות זמינה לציבור הרחב, גם במצבים הדורשים אשפוז. אלטרנטיבה זאת תנוהל על ידי סגל, שמסוגל להתמודד עם אנשים במצבים של חרדה או פסיכוזה ללא תרופות, ועל ידי שילוב של טיפולים אלטרנטיביים ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

 אם אתם מטפלים ומרגישים שותפים לחזון הזה, השאירו לנו פרטים ונחזור עם הפרטים על הדרך לשתף פעולה להפצתו.
לפרטים נוספים על הפרוייקט 


  x
  סייען נגישות
  הגדלת גופן
  הקטנת גופן
  גופן קריא
  גווני אפור
  גווני מונוכרום
  איפוס צבעים
  הקטנת תצוגה
  הגדלת תצוגה
  איפוס תצוגה

  אתר מונגש

  אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

  סייגי נגישות

  למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

  רכיב נגישות

  באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

  Verified by MonsterInsights